Family Walking

RENGINIAI

KONFERENCIJA “DAUGIAU BALANSO ŠEIMOJE”
2021 M. SAUSIO 19-20-21 DIENOMIS

Šiuolaikinėje visuomenėje vyrauja daug stereotipų bei neatsakytų klausimų apie šeimą, abiejų tėvų vaidmenų pasiskirstymą joje ir balansą tarp šeimos ir darbo. Pastaruoju metu visuomenėje nemažai diskutuojama, jog mamoms sunku grįžti į darbo rinką po motinystės atostogų dėl pasikeitusių vaidmenų šeimoje, kalbama ir apie tėčio vaidmens pokytį bei tėvystės ir profesinės karjeros derinimą su vaiko auginimu. 

Vyksta pokyčiai apie kuriuos būtina kalbėti garsiai, diskutuoti ir ieškoti tolesnio kelio, kad pokyčiai vyktų dar greičiau. Švietimo pažangos centro organizuojamos konferencijos ,,Daugiau  balanso šeimoje“ tikslas apie tai kalbėti garsiai su visuomene, mokslininkais ir praktikais,  ieškoti atsakymų, kaip abiems tėvams rasti balansą šeimoje, suderinti vaiko auginimą ir karjerą ir nepaklysti sprendimų paieškose.


RENGINYS NEMOKAMAS!

REGISTRACIJA >>>  https://forms.gle/QmxDa6a14Wx2tmTB9 

 

I DALIS. 2020 M. SAUSIO 19 DIENA
MAMOS IR SAVOJO ,,AŠ” BALANSAS

131267786_2709491975935059_7210923080544

Vaiva Rykštaitė, dviejų vaikų mama, rašytoja, aštuonių knygų autorė, LRT kolumnistė, tinklaraštininkė, meilės emigrantė Havajuose. 


Pranešimas grįstas knygos "Pirmąkart mama" rašymo poreikiu ir procesu. Tapatybės krizė gali virsti vartais į kūrybiškumą, depresija, santykių krizėmis arba proga augti (variantų gali būti ir daugiau). Virsmo iš moters į motiną niuansai aptariami per asmeninę prizmę atsispiriant nuo teorinės medžiagos surinktos, rašant knygą, ir, žinoma, motinystės - pirmo ir antro vaiko gimimo patirčių. Kalbėsiu kaip moteris, mama ir menininkė. 

Beatričė.png

Beatričė Liutikaitė, mama, psichologė, “Natūrali motinystė” viena iš įkūrėjų.


Pranešime bus kalbama apie moters emocinę savijautą virstant mama, kuris įneša iš anksto nežinomų iššūkių ir sunkumų. Kaip jaustis yra normalu, o kada reikalinga sunerimti? Kodėl motinystė moterims sukelia tiek daug iššūkių ir kokie jie? Kokie vidiniai procesai vyksta su mumis, kol rūpinamės ir auginame mažuosius?

Simona_edited.jpg

Simona Bareikė, mama, “Natūrali motinystė” karjeros konsultantė.


Pranešime bus kalbama apie motinystės atostogų pabaigą ir pasiruošimą vėl grįžti į darbo rinką. Moteryje vykstantys pokyčiai turi didelę įtaką prioritetams, vertybėms, pomėgiams. Visa tai keičia lūkesčius darbui, profesijai ar net visam karjeros keliui. 

 

II DALIS. 2020 M. SAUSIO 20 DIENA
TĖČIO IR SAVOJO ,,AŠ” BALANSAS

Eugenijus.png

Dr. Eugenijus Laurinaitis, docentas, gydytojas psichoterapeutas, Europos psichoterapijos asociacijos Generalinis sekretorius, knygos "Žvilgsnis iš veidrodžio" autorius.


Pranešime bus nagrinėjami ir atskleidžiami šiuolaikinio pasaulio keliami tėvams lūkesčiai, tradicinių ir dabartinių reikalavimų tėvams skirtumai, kokios yra galimybės ir kliūtys tampant svarbiu ir reikšmingu vaiko augime bei šeimos funkcionavime asmeniu.

Monika.png

Monika Kuzminskaitė, psichologė, Lietuvos psichologų sąjungos narė bei „Šaukštas proto“ įkūrėja.

 Pranešime atsakysime į klausimus, ar sveikai ir kokybiškai vaiko psichologinei raidai reikia tradicinio tėčio ar geriau tinka naujasis, modernusis? Koks tas modernusis tėtis? O gal vaikui tėtis iš viso nebūtinas? Ką žinome iš klasikinių ir šiuolaikinių vaiko raidos teorijų ir kaip priimti tokį sprendimą, kuris padės vaikui augti psichologiškai sveikam ir laimingam?

Mintautė.png

Mintautė Jurkutė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos Komunikacijos skyriaus vadovė, projekto apie darbo ir asmeninio gyvenimo derinimą „Visi apie tai kalba: darbo ir asmeninio gyvenimo derinimas virsta realybe“ vadovė.


Pranešime bus pristatomi rezultatai iš vykdyto visuomenės nuomonės tyrimo apie asmeninio gyvenimo ir darbo derinimą rezultatus.

 

III DALIS. 2020 M. SAUSIO 21 DIENA
VISUMINIS POŽIŪRIS Į BALANSĄ ŠEIMOJE

Austėja.png

Dr. Austėja Landsbergienė, socialinių mokslų daktarė, edukologė, kontekstinio ugdymo pradininkė, konsultantė švietimo klausimais, tarptautinių mokyklų tarybos švietimo vertintoja, didžiausio ikimokyklinio ugdymo įstaigų tinklo Baltijos šalyse „Vaikystės sodas“, Karalienės Mortos mokyklos bei „Six Senses“ International Preschool steigėja, knygų apie ugdymą autorė.  


Pranešime bus kalbama apie vaidmenis šeimoje, kaip efektyviai dalintis vaidmenimis, siekiant karjeros ir mamos/tėčio vaidmenų kokybės. Kokie sutarimai vyrauja šeimoje norint tikslingai paskirstyti laiką tarp darbo ir šeimos.

Sonata.png

Sonata Vyšniauskienė, Lietuvos socialinių tyrimų centro doktorantė, Lietuvos sociologų draugijos (LSD), Europos sociologų asociacijos (ESA), tarptautinės sociologų asociacijos (ISA) narė.


Pranešime bus kalbama apie vaiko priežiūros atostogų (ne)lygybę, kaip ir kodėl vyrai ir moterys renkasi (nesirenka) išeiti vaiko priežiūros atostogų? Bus siekiama atsakyti į klausimą, koks yra lankstaus darbo laiko susitarimo vaidmuo? Kokie veiksniai turi įtakos mokamų vaiko priežiūros atostogų pasirinkimui mamoms ir tėčiams?

Ilona.png

llona Nomeikienė, medicinos psichologė, asocijuota Lietuvos Geštalto Asociacijos narė, ilgametė asociacijos "Kauno moterų linija" psichologė ir lektorė, vedanti seminarus pozityvaus vaikų auklėjimo temomis.


Pranešime kalbėsime, kaip nepasiklysti pozityvaus auklėjimo metodų labirintuose? Ar ankstyvas grįžimas į darbą, po dekretinių atostogų, gali būti suderinamas su pozityviu vaikų auklėjimu? Ar pozityvaus auklėjimo metodai veikia, jeigu tėvai juos taiko auklėdami vaikus, tačiau tuo metu, kai jie dirba, vaikas laiką leidžia su aukle ar seneliais, kurie propaguoja tradicinius auklėjimo metodus? 

 

RENGINIO DRAUGAI

0.png
MOTER7 LINIJA LOGO.png
atsisi%25C5%25B3sti%2520(2)_edited_edited.png
atsisiųsti (1).jpg
img.jpg
family_lab_academy_logol.jpg
131894690_1070727946771345_1130515805250